تبلیغات
شکرگزاری،سلامت روح و جسم - هشداری برای انسانیت خفته بشری
شکرگزاری_سلامت روح و جسم

| زکات علم نشر آن است

شکرگزاری شکرگزاری
قرآن آنلاین
آموزش اقسام نمازها
ادعیه و زیارت نامه ها
آشپزی به سبک شکرگزاری
 تازه های فرهنگ و معارف تازه های پزشکی


  •    بررسی 3 نوع شایع درد در ناحیه شکم
  •    برای تقویت قدرت بینایی خود، این نکات را هرگز فراموش نکنید!
  •    ارتباط عجیب ما بین کم‌خونی و ابتلا به آلزایمر
  •    توصیه‌های عصرانه‌ای مهم برای روزهای گرم و سرد سال

 تازه های روان شناسی تازه های دندان پزشکی  آمار

مطالب درج شده تا به این لحظه: عنوان
جدیدترین به روز رسانی:

 پراکندگی جغرافیایی

Free counters!
نرم
سامانه

شکرگزاری

هشداری برای انسانیت خفته بشری


 نویسنده: میلاد عابدینی   انتشار: چهارشنبه 17 آبان 1391، 01:29

اخبار حوزه سلامت|


پرده اول


سال ۲۰۰۷ که گرن توریسمو برای نخستین بار راهی بازارهای جهانی شد؛ همه هوادارانش انتظار تقابل آن را با سایر سوپر اسپرت ها می کشیدند درحالی که به اعتقاد برخی هدف مازراتی از ساخت چنین خودرویی، عرضه یک سوپر اسپرت تمام عیار نبود.

نگاهی منتقدانه به مدل های سابق مازراتی نشان می دهد که از اواسط دهه هشتاد میلادی تا سال ۲۰۰۴، مدل های این شرکت با آنکه به لحاظ فنی کم و بیش تفاوتی با سایر خودروهای اسپرت مطرح جهان نداشتند اما با لحاظ ظاهری اکثرا از یک چیز رنج می بردند و آن هم بلا تکلیفی ظاهرشان بود.

نداشتن روح ایتالیایی در خودروها یا نزدیکتر شدن زبان طراحی آنها (به ویژه در دهه نود) به خودروهای آلمانی شاید دو نکته مهمی باشند که مازراتی در سال های آغازین هزاره سوم میلادی برای برطرف کردن آن اصرار و پافشاری زیادی داشت.

با آمدن نسل پنجم کواتروپرورته در سال ۲۰۰۳ دیگر همه چیز برای یک تحول انقلابی آماده بود؛ پنین فارینا رگ خواب مازراتی را به خوبی پیدا کرد؛ او بود که سال ۱۹۴۸ نخستین اسپایدر مازراتی یعنی مدل A6GCS را طراحی کرد پس بهتر از هر کسی می دانست که مازراتی بدنبال چه چیزی است.جالب است که از آن سال پنین فارینا در طراحی هیچ کدام از مدل های مازراتی دستی نداشت تا ۵۵ سال بعد که طراحی کواتروپورته نسل پنجم را برعهده گرفت. با استقبال از کواتروپورته، مازراتی به دنبال سومین همکاری خود با پنین فارینا رفت که نهایتا این همکاری در سال ۲۰۰۷ به ثمر نشست و گرن توریسمو به تولید رسید؛ خودرویی که نسبت به مدل های سابق مازراتی بی نهایت زیبا بود و طراحی بی نظیرش همه را به تحسین واداشت.

شتاب صفرتاصد گرن توریسمو معادل ۵٫۲ ثانیه و حداکثر سرعتش ۲۸۵ کیلومتر برساعت است که اگر مدل گرن توریسموS باشد این اعداد به ترتیب ۴٫۸ ثانیه و ۳۰۰ کیلومتر برساعت خواهند بود.

اولین خودرو مازراتی گرن توریسمو کروک مدل ۲۰۱۳ با قیمت یک میلیارد و دویست میلیون تومان از گمرک تهران ترخیص شده است.

به گزارش مشرق به نقل از ایسنا، تحلیل آمار گمرک ایران نشان می‌دهد که سواری پورشه پانامرا توربو ۴۸۰۰ سی.سی چهار در اس اس ۲۰۱۲ با ۲۱۰ هزار و ۲۲۰ دلار معادل دو میلیارد و ۵۷۷ میلیون ریال گران‌ترین خودروی وارداتی به کشور در شش ماهه اول امسال بوده است.

این خودرو از طریق امارات وارد کشور شده است و در صورتی که هزینه‌های واردات آن شامل ۱۲۰ درصد تعرفه واردات، هزینه شماره‌گذاری و بیمه و همچنین ۵۰ میلیون تومان به عنوان سود فروشنده این خودرو را در نظر بگیریم، قیمت این خودرو در هنگام تحویل به خریدار حداقل ۵۶۷ میلیون تومان خواهد بود که البته رسیدن این رقم به      ۶۰۰ میلیون تومان با توجه به نوسانات اخیر بازار ارز اتفاق چندان دور از انتظاری نیست.پرده دوم


در کنج روستای صالح‌سرا شولم بخش سردار جنگل شهرستان فومن در خانه‌ای قدیمی که هنوز بوی کاه و گل می‌دهد دختری زندگی می کند به نام "فریبا معصومی" که رنگ زندگی برای او با همه فرق می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، انسان ها معمولا تا چیزی را که دارند از دست ندهند پی به ارزش آن نمی برند و قدر نعمت هایی را که دارند نمی دانند و تا مصیبتی وارد نشود قدر لحظات زندگی
را نخواهند دانست.

گاهی چنان غرق در نعمت، راحتی و آسودگی اند که با بی خیالی به جای شکر از خدا گله مند و شاکی اند. گاه در زندگی با افراد و مسائلی برخورد می کنیم که تلنگری برای تغییر مسیر زندگی است و شاید آئینه ای باشند که ناخواسته برسر راه افراد قرار می گیرد تا تصویر خود و زندگی درآن روشن دیده شود.

در زیر این آسمان کبود در کنج روستای صالح سرا شولم بخش سردارجنگل شهرستان فومن در خانه ای قدیمی که هنوز بوی گاه و گل می دهد و برای رفتن به آنجا باید از مسیر سخت و خاکی گذشت دختری زندگی می کند که رنگ زندگی برای او با همه فرق می کند، در دستان نحیف " فریبا معصومی " 27 ساله و با 70 سانت قد و 15 کیلو وزن دنیایی از هنر را می توان سراغ گرفت.


فریبا معصومی - شکرگزاری - 2

هنر تنها سرگرمی من است

دختری که با معلولیت کامل قادر به حرکت نیست و کل شبانه روز بصورت دراز کشیده به فعالیت می پردازد، در نگاه اول گمان می کنی با کودکی هم صحبت می شوی اما با شنیدن حرف هایش می فهمی که با روحی بزرگ، بخشنده و سپاسگزار حرف می زنی.

"فریبا معصومی" با خنده و مهربانی با خبرنگار مهر به صحبت می نشیند و می گوید: هنر تنها سرگرمی من است که میل به زیستن و شعله امید را در دلم روشن نگه می دارد.

وی با بیان اینکه از 11 سال پیش تاکنون به فعالیتهای هنری روی آورده است، افزود: هنر بافندگی، بافتن گیوه، شال گردن، ترمه دوزی، گل سازی و کشیدن نقاشی را بدون رفتن به کلاس و آموزش و با تخیل قوی و استعداد بی نظیر ش انجام می دهد.

این هنرمند معلول فومنی اظهارداشت: روزهایی بود که حتی پول خرید کلاف برای بافتن گیوه و غیره را نداشتم و به دلیل هزینه های زیاد، منجوق کاری و ترمه دوزی را کنار گذاشتم.

وی گفت: من به هنر عشق می ورزم و توانستم در یک نمایشگاه در مجتمع خاتم الانبیای(ص) رشت به خیلی ها ثابت کنم که می توانم و معلولیت محدویت نیست، بطوری که خیلی ها به دلیل سرعت در بافندگی به من لقب اره موتوری می دادند.

فریبا معصومی نقاشی هایش را به خبرنگار مهر نشان می دهد، در یک نقاشی
حرم امام حسین(ع) را کشیده است وقتی از وی درباره امام حسین (ع) سئوال می شود اشک از چشمانش جاری و می گوید: این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست.

وی ادامه می دهد: امام حسین (ع) را دوست دارم و تنها کاری که از دستم برمی آید در محرم و عاشورا با تمام وجودم تنها با پاک کردن نخود و لوبیا در پخت آش نذری کمک و برای پدر و مادرم دعا می کنم امیدوارم از من راضی باشند.

فریبا معصومی - شکرگزاری - 1

بهترین مادر دنیا را دارم

این هنرمند فومنی با انگشت خود مادرش را نشان می دهد و می گوید: بهترین مادر دنیا را دارم، مادری که 27 سال کار نگهداری و تر خشک کردنم به عهده اوست و خم به ابرو نیاورده است، براستی بهشت زیر پای مادر من است و پدری که رنج در دستانش پینه بسته است.

وی سه خواهر و دو برادر دارد که همه از سلامت برخوردارند.

فصل تابستان این معلول هنرمند را می آزارد به دلیل نداشتن امکانات خنک کننده بدنش خیس عرق و زخم می شود، فریبا از عید خوشش نمی آید چون می گوید: در خانه باید بمانم و به دلیل راه دور و نامناسب روستا کسی به من سر نمی زند.

وی می گوید: فقط با خدای خود درد دل می کنم و برای این کار نخست قرآن را باز می کنم چون می دانم از این طریق خدا صدای مرا می شنود، از خدا می خواهم اول به همه مریضان و بعد به من سلامتی دهد.

فریبا معصومی از این که به دلیل دوری روستا مکانی برای فروش صنایع دستی خود ندارد بسیار غمگین است، و از اینکه با ماهیانه 40 هزار تومان که از بهزیستی می گیرد آن هم پس از چند ماه حتی قادر به تهیه اولیه نخ و کاموا خود نیست.

این هنرمند فومنی می گوید: وقتی از مسئولان بهزیستی فومن می خواهم مرا مورد حمایت قرار دهند تا شرایط زندگی بهتر و حداقل حمام در داخل خانه داشته باشم، می گویند "برو بیرون منزل حمام کن مگر چه می شود!" آیا این طور جواب دادن به مددجو صحیح است.

وی در ادامه می گوید: درخواست من برای دریافت یک کالسکه با بی توجهی مسئولان بهزیستی فومن مواجه می شود و درخواستم را پشت گوش می اندازند. به ناچار کالسکه ای را آزاد خریداری کردیم.

دیگر با بهزیستی فومن تماس نمی گیرم

فریبا معصومی با اشاره به اینکه همه از ضعف جسمانی وی مطلع اند، می گوید: به بهانه اینکه تخت خواب در سایز تو نیست از دادن تخت مناسب به من خودداری می کنند و خوابیدن من در زمین باعث مریض شدنم می شود با اینکه دفترچه بیمه دارم هزینه ویزیت از من دریافت می شود، بیشتر اوقات درد را تحمل می کنم و به دکتر نمی روم.

وی می گوید: دیگر اگر مشکلی داشته باشم با بهزیستی فومن تماس نمی گیرم چون می دانم بی فایده است، در عین حال فریبا معصومی از اینکه بهزیستی استان برایش معلمی گرفته تا ادامه تحصیل دهد، خوشحال است.

به گزارش مهر سبک و امکانات زندگی این اشخاص با توجه به شرایط خاص با افراد عادی باید متفاوت باشد و مسئولان مربوطه به جای سرزنش و گفتن جواب های سربالا و زخم زبان که شما معلولان باید توقع خود را کم کنید برای یک لحظه خود را جای این فریباها بگذارند و بعد جواب دهند.

باید اذعان کرد: وجود این افراد در جامعه زنگ بیدار باش برای انسانیت خفته بشر است. این افراد سربار جامعه نیستند بلکه تلنگری هستند برای وجدان های خواب آلود و انسان های غرق دنیا و زیور آلات دنیوی، همان های که در ساحل نشسته شاد و خنداند و بی خبر از این که یک نفر دارد، می سپارد جان.

به هر حال  گوش دادن به صحبت های این قشر از جامعه انسان را به زندگی واقعی سوق می دهد و همچنین گذشت، شکرگزاری و تلاش را به انسان می آموزد.


پرده آخر
متاسفانه من راه تماس با این خانم , جهت کمک به صورت مستقیم به ایشان را پیدا نکردم , در واقع تنها راهی که به ذهنم رسید ارتباط با سازمان بهزیستی استان گیلان  بود  , چنانچه متمایل به یاری رسانی به این خانم هستید می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با یکی از  دفاتر سازمان بهزیستی از طریق لیست زیر  تماس حاصل فرمایید :

1) مدیرکل گیلان
تلفن: 3223073-0131   فکس: 3226018  
رشت ، خ پرستار

2) معاون پشتیبانی گیلان
تلفن: 3231839-0131   فکس: 3220311  
رشت ، خ پرستار

3) اجتماعی گیلان
تلفن: 3231923-0131   فکس: 3231923  
رشت ، خ پرستار

4) پیشگیری گیلان
تلفن: 3221510-0131   فکس: 3221510  
رشت ، خ پرستار

5) توانبخشی گیلان
تلفن: 3221259-0131   فکس: 3221259-0131  
رشت ، خ پرستار

6) مشارکتهای مردمی
تلفن: 3233598-0131   فکس: 3233598  
رشت ، خ پرستار

7) اشتغال
تلفن: 3233594-0131   فکس: 3233594  
رشت ، خ پرستار

7) حراست
تلفن: 3231925-0131   فکس: 3231925  
رشت ، خ پرستار

9) روابط عمومی
تلفن: 3233595-0131   فکس: 3233595  
رشت ، خ پرستار

رئیس بهزیستی آستارا
تلفن: 5229740-0182   فکس: 5227740  
آستارا- خ امام – میدان گاز

رئیس بهزیستی آستانه اشرفیه
تلفن: 8034-0142422   فکس: 4228034  
آستانه اشرفیه ، خ فردوسی - اداره بهزیستی

رئیس بهزیستی انزلی
تلفن: 4213615-0181   فکس: 4213470  
انزلی جنب ژاندارمری خ استودیوم – روبروی اداره تربیت بدنی

رئیس بهزیستی رودسر
تلفن: 4064-0142622   فکس: 6229079  
خ شهدا جنب دادگستری

رئیس بهزیستی شفت
تلفن: 7823650-0132   فکس: 7823650  
اداره بهزیستی شفت

رئیس بهزیستی صومعه سرا
تلفن: 3224827-0182   فکس: 3223044  
صومعه سرا – بلوار ولیعصر- روبروی اداره دامپزشکی اداره بهزیستی صومعه سرا

رئیس بهزیستی فومن
تلفن: 2022-0132722   فکس: 2023  
فومن – خ علامه طباطبایی اداره بهزیستی فومن


رئیس بهزیستی لنگرود
تلفن: 4800-0142522   فکس: 7033  
لنگرود کمربندی عبدا… کریمی- ک بهزیستی جنب ااره راهنمایی و رانندگی – اداره بهزیستی لنگرود

رئیس بهزیستی ماسال
تلفن: 5004-0182482   فکس: 5057  
ماسال – خ شهید قدس - مجتمع شهید اخوان

رئیس رضوانشهر
تلفن: 4140-0182462   فکس: 3140  
رضوانشهر-خ امام خمینی-ک امل – روبروی ایران خودرو

سرپرست بهزیستی املش
تلفن: 7225009-0142   فکس: 7225896  
املش – بالابازار- جنب مسجد باب الحوائج –اداره بهزیستی املش

سرپرست بهزیستی تالش
تلفن: 2105-0182423   فکس: 2105  
تالش خ خرمشهر- روبروی داروخانه شبانه روزی

سرپرست بهزیستی رشت
تلفن: 3225239-0131   فکس: 3225239  
رشت خ پورسینا روبری اورژانس پورسینا

سرپرست بهزیستی رودبار
تلفن: 2190-0132622   فکس: 3904  
ولی آباد- جنب بیمارستان ولیعصر – اداره بهزیستی رودبار

سرپرست بهزیستی سیاهکل
تلفن: 1097-0142322   فکس: 1096  
میدان بسیج – خ عدالت اداره بهزیستی سیاهکل

سرپرست بهزیستی لاهیجان
تلفن: 2220966-0141   فکس: 2233014  
لاهیجان- خ امام – روبروی بیمارستان 22 آبان اداره بهزیستی


------------------

منابع : خبرگزاری مهر ، ایران ویج

بازنشر و ویرایش اختصاصی: شکرگزاری


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نرم
سامانه
  جدیدترین مطالب
 همیاری
تنها با یک کلیک شکرگزاری را در گوگل محبوب نمایید


  گشایش
هم اکنون چند صلوات را برای تعجیل در فرج امام زمان (عج) می فرستید؟


  اشتراک مطالب
جهت دریافت روزانه مطالب آدرس پست الکترونیکی خود را وارد نمایید

Delivered by FeedBurner
ویزیت رایگان_درمان رایگان بیماری ها
  دوستان
  تبلیغات
جدیدترین اخبار